جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
۷.۲ میلیارد ریال گلریزان برای رهایی زندانیان مه ولات

۷.۲ میلیارد ریال گلریزان برای رهایی زندانیان مه ولات

“تنجو،بصیر”
آیین جشن گلریزان مه ولات با جمع آوری هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد این شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در این مراسم که سه شنبه شب به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، نیکوکاران مه ولاتی ۸۰۰ میلیون ریال کمک کردند که ستاد دیه استان خراسان رضوی نیز هشت برابر این مبلغ، معادل ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به این امر اختصاص داد.
معاون ستاد دیه استان خراسان رضوی با اشاره به آسیب های اجتماعی وارد شده به خانواده ها در پی حوادث ناخواسته مانند تصادفات رانندگی ، کمک خیرین را باعث نجات زندانیان، کمک به خانواده های زندانیان و آسیب دیدگان این حوادث دانست.
حجت الاسلام حسینی افزود : بنا به مصوبه ستاد دیه استان مقرر شد به نام امام هشتم حضرت ثامن الحجج (ع) به ازای هر مبلغ کمک شده توسط خیرین مه ولاتی این ستاد هشت برابر به آزادی زندانیان این شهرستان کمک نماید.
وی گفت: در سال گذشته در سطح استان خراسان رضوی ۹۳۶ نفر از زندانیان دیون با مبلغ بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال آزاد شدند ، که این مبلغ شامل ۱۴۰ میلیارد ریال از طریق تخفیف شکات، ۴۰ میلیارد ریال توسط کمک ستاد دیه، ۱۰۰ میلیارد ریال توسط وام های قرض الحسنه و مابقی از کمک های خیرین تامین شده است.
ریاست زندانهای شهرستان تربت حیدریه اصلاح و تربیت زندانیان را رویکرد سازمان زندانها معرفی کرد و افزود در این راستا در زندان های تربت حیدریه در سال گذشته دو مرحله مسابقات قرآن در سطح استانی برگزار، به ۴۰۰ زندانی سواد آموخته و کاروان پیاده در ماه صفر عازم مشهد مقدس شد.
عبدی مبلغ کمک ها جمع آوری شده شهرستانهای تربت حیدریه و خواف در سال گذشته برای آزادی زندانیان را شامل ۱۸۰ میلیون تومان کمک خیرین، ۲۹۰ میلیون تومان از محل ستاد دیه ‌و بالغ بر ۱۱۰ میلیون تومان هم تخفیفات شکات دانست.
لازم به ذکر است زندانیان غیر عمد دیود مه ولات با مبلغ بدهی پنج میلیون تومان کمترین و بدهی چهارصد میلیون تومان میباشد که در این جلسه مبلغ هشتاد میلیون تومان کمک توسط خیرین جمع آوری شد وطبق مصوبه ستاد دیه استان هشت برابر این مبلغ برابر با ششصد وچهل میلیون تومان به آزادی زندانیان نیازمند این شهرستان اختصاص یافت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>