جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
سردار شهید محمدرضا یوسفیان

سردار شهید محمدرضا یوسفیان

(مهدی تنجو)
شهید محمد رضا یوسفیان در سال ۱۳۴۰ در شهرستان مه ولات دیده به جهان گشود ، پدرش حاج یوسف به شغل نجاری و ساعت سازی مشغول بود . به نقل از مادرش ؛ محمد رضا را هدیه ای از جانب خدا و امام رضا می دانست ، چرا که پس از دو فرزندش که در کودکی فوت نموده بودند ، متولد شد به همین جهت نامش را رضا نامید.
مادر شهید افزود: شش ماهه اول زندگی شهید از شیری تغذیه شد که هیچ گاه بی وضو نبودم ، ایشان از همان دوران کودکی به سوی دسته عزاداری مولایش حسین (ع) می شتافت و وقتی به سن تشخیص رسید ، پدرش حاج یوسف او را روانه مکتب و قرآن نمود و در زمان جوانی اعلامیه های امام را به همراه چند تن از دوستانش توزیع می کرد.
مادر شهید یوسفیان اظهار داشت: محمدرضا با شخصیتی انقلابی و بزرگ رشد یافت و همین باعث شد تا بعد از پیروزی انقلاب پا در عرصه نبرد بگذارد . با آغاز حمله کومله ها در کردستان راهی آن دیار شد . و در آن زمان فرمانده اطلاعات عملیات سپاه در کامیاران و عضو شورای فرماندهی سپاه کامیاران بود . شرکت فعال او در عملیات های فتح ، بستان و شکست حصر آبادان ، عملیات بیت المقدس ، برگ زرین دیگری از قهرمانی ها و حماسه های او بود .
وی افزود: از فرزندم محمدرضا یک دختر و دو پسر به یادگار مانده که خودم بچه ها را بزرگ نموده ام . حتی فرزند کوچکش علی رضا را با عنایت خدا پس از هشت سال شیردار شدم وبه فرزند شهید شیر داده ام ،وتنها خواسته فرزندم محمد رضا در آخرین مرخصی اش که می گفت : مادرم جان شما و جان عباسم ، مادرم عباسم را به تو می سپارم که هنوز هم صدایش گوشم را نوازش می دهد . سردار محمد رضا یوسفیان در دوم خرداد ماه ۱۳۶۵ از کامیاران به سوی دیار حق شتافت و بر سر سفره ی الهی مهمان شد .
حاج احمد حق جو از دوستان و همسنگران شهید بیان نمود : محمد رضا از نیروهای انقلابی قبل و بعد از انقلاب بود . در شهرستان مه ولات که تابلوهای رژیم ستمشاهی طاغوت را در خیابان امام خمینی فعلی با وجود نیرو های رژیم شبانه می شکست و در زمان جبهه در ایام محرم ، نوحه و ا… ان قطعتم یمینی را زمزمه می کرد و در مدت خدمت در کامیاران به علت شجاعت و شهامت شهید ، کومله ها برای سرش پاداش گذاشته بودند که سرانجام با کمین دشمن بر اثر گلوله آر پی جی به فیض شهادت نائل شد با بدن سوخته و قطعه قطعه شده که مادر شهید هم گفت که جنازه فرزندم قابل شناسایی نبود .
روحش شاد و یادش گرامی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>