جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
ریاست شورای شهر فیض آباد:پیشرفت و توسعه شهری، نیازمند مشارکت مردمی است

ریاست شورای شهر فیض آباد:پیشرفت و توسعه شهری، نیازمند مشارکت مردمی است

ریاست شورای شهر فیض آباد عنوان کرد:بهره بردن از نظرات مفید و ارزنده ، انتقادات و پیشنهادات شهروندان صاحب نظر و متخصص در امورمختلف زمینه را برای مشارکت همه جانبه مردم جهت حل مشکلات و تبدیل نمودن تهدیدها به فرصت ها فراهم سازد.
هر جامعه دارای توانمندی ، امکانات و فرصتهای متعدد از یکسو و نیازها ، مشکلات و تهدیدهای مختلفی از دیگر سو می باشد .
جوامع مختلف شهری نیز در همین راستا از توانمندیها و استعدادها و ظرفیتها و همچنین نیازها و مشکلات خاص خود برخوردار می باشند که با توجه به توسعه همه جانبه شهرهای امروزی فرصت ها و تهدیدهای مختلفی فراروی توسعه پایدار شهری قرار دارد .
از جهتی دیگر برای رسیدن به توسعه ی پایدار نیازبه درآمد پایدار می باشد که صد البته در شهرهای کوچک نظیر فیض آباد این مقوله به عنوان یکی از چالش برانگیز ترین مشکلات فراروی توسعه می باشد .
لذا برای ساختن شهری آباد و فراهم ساختن رفاه و آسایش توأم با آرامش شهروندان استفاده از مشارکتهای مردمی راهگشا خواهد بود . و این مشارکت نه تنها در بخش مادی ، بلکه در تمامی زمینه ها از جمله مشارکت سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و … به کارگرفته می شود .
بهره بردن از نظرات مفید و ارزنده ، انتقادات و پیشنهادات سازنده ی شهروندان صاحب نظر و متخصص در امورمختلف زمینه را برای مشارکت همه جانبه مردم در کمک و مساعدت به مسئولین در جهت حل مشکلات و تبدیل نمودن تهدیدها به فرصت ها فراهم سازد.
چنانچه شهروندان احساس نمایند که نظرات مفید و پیشنهادات سازنده ی آنان مورد پذیرش مسئولین بوده و به آن اهمیت می دهند با اعتماد و اطمینان خاطر بیشتر به همکاری و مساعدت با مسئولین خواهند شتافت و از طرف دیگر اگر به این باور برسند که مسئولین شهرستان خدمت به مردم را سرلوحه ی کار خویش قرار داده و در حد توان خویش در جهت فراهم ساختن رفاه و آسایش در کنار توسعه بیشتر شهر می کوشند ، از هیچ تلاشی نسبت به رفع مشکلات و نیازهای شهر و رسیدن به آبادانی و پیشرفت شهر خود دریغ نخواهند نمود .
و اینک در آستانه ی آغاز خدمتی دیگر ، همت والای همشهریان عزیز به ویژه فرهیختگان ، صاحبنظران ، خیرین و یکایک شهروندان گرامی را برای مشارکتی همه جانبه طلبیده و دستان توانمند همه ی کسانی که ما را در رسیدن به شهری آباد و سرزنده یاری نمایند به گرمی می فشاریم . باشد که با مساعدت ، مشارکت و همکاری همدیگر با غلبه بر مشکلات ، خدمات ارزنده ای که لایق شهروندان فهیم فیض آباد می باشد ارائه نمائیم . زیرا داشتن شهر خوب شایسته ی شهروندان خوب می باشد .
“غلامرضا عزار”
((ریاست شورای شهر فیض آباد))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>