جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
در دولت یازدهم محقق شد؛  اجرای بیش از ۳۶ میلیارد ریال طرح نوین آبیاری در مه ولات

در دولت یازدهم محقق شد؛ اجرای بیش از ۳۶ میلیارد ریال طرح نوین آبیاری در مه ولات

“مهدی تنجو”
مدیر جهاد کشاورزی مه ولات گفت: ۳۶ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، در دولت یازدهم برای اجرای طرح های نوین آبیاری در این شهرستان اختصاص یافت.

احمد نادری در گفتگو باخبرنگار ما گفت: خشکسالی های پی در پی، تغییرات اقلیمی، هجوم جبهه های آب شور و به طور کلی بحران آب از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی این منطقه است که حتی برخی اقدامات جزیی و ناچیز می تواند کمک شایانی در جلوگیری از این بحران کند.
وی افزود: با تخصیص اعتبارات نامحدود در زمینه اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار و کم فشار، گام‌های موثری در حوزه کشاورزی این منطقه برداشته شده است به طوری که به ازای اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار ۷۰ میلیون ریال و برای هر هکتارآبیاری کم فشار۳۲میلیون ریال اعتبار بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
مه ولات با ۳۶ هزار هکتار عرصه باغی و زراعی، بزرگترین شهرستان باغی استان خراسان رضوی به شمار می آید و بیش از ۹۷ درصد اشتغال این شهرستان ۵۰ هزار نفری وابسته به حوزه کشاورزی است.
این شهرستان مقام نخست استان از نظر سطح زیر کشت و تولید ۲ محصول پسته و انار و عنوان پنجم سطح زیر کشت و تولید زعفران را در این استان به خود اختصاص داده است.
فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>