جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
دردومین جشنواره طعم سلامت با دستپخت ایرانی “آشپزان برترمه ولات” معرفی شدند

دردومین جشنواره طعم سلامت با دستپخت ایرانی “آشپزان برترمه ولات” معرفی شدند

“تنجو،بصیر”
دومین جشنواره غذاهای بومی ومحلی در مه ولات برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما این جشنواره با حضور ۳۵نفراز آموزشگاههای آزادوفنی وحرفه ای،رستورانها ،روستاییان در مرکز فنی وحرفه ای با حضور فرماندارومسئولین برگزار شد.
ریاست فنی وحرفه ای ملاک انتخاب آشپز برتر در این جشنواره را عطر،مزه،ارزش غذایی ،تناسب غذا باقیمت تمام شده وعدم استفاده از فست فودها عنوان کرد وگفت:برگزاری چنین جشنواره ها میتوان شور ونشاط اجتماعی را در پی داشته وهدف از برگزاری این جشنواره اهمیت دادن به سلامت شهروندان وترویج وترغیب غذاهای بومی،محلی در بین خانواده ها است.

مروج افزود:به شرکت کنندگان در این جشنواره گواهی شرکت در کارگاه آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اعطا شد واین مرکز آمادگی برگزاری دوره های آموزش در زمینه سفره آرایی،تزئینات سفره وآشپزی جهت عموم مردم بااعطای گواهینامه بین المللی سازمان آموزش فنی وحرفه ای را دارد.

ریاست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بااشاره به اینکه جشنواره غذاهای بومی و محلی (طعم سلامت)،اقدامی مشترک از ادارات فرمانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش فنی و حرفه ای ،شبکه بهداشت ودرمان،آموزش وپرورش وکمیته بانوان فرمانداری است افزود:این جشنواره باحضور۳۵شرکت کننده و‎داوری این جشنواره بر عهده ۵ داور بود که هرکدام بر اساس جدول داوری که مشخص شده بود و از ساحت های مختلف غذاها را مورد ارزیابی و در نهایت با تجمیع امتیاز ها نفرات برگزیده معرفی شدند.

‎عسکری افزود:اولویت امتیاز بندی با غذاهای سنتی و بومی شهرستان مه ولات بود و با توجه به نزدیکی رقابت و امتیاز ها،هیئت داوران و مسئولین برگزاری جشنواره به این اجماع رسیدند که ٣نفر را به عنوان نفرات برتر جشنواره معرفی نمایند که اسامی به شرح ذیل اعلام می گردد:

*گروه رستوران و تالار قصر پدر و پسر

‎*گروه آموزشگاه فرشته

‎*سرکار خانم اکرمی

وی ضمن بیان رضایت فرماندار مه ولات از نحوه برگزاری این جشنواره افزود:از طرف فرمانداری مه ولات جهت تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان محترم،٣نفر دیگر نیز مشمول دریافت جایزه خواهند بود که پس از قرعه کشی،اسامی این عزیزان بااهداء جوایز اعلام خواهد شد .

‎ رؤسای ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی وفنی وحرفه ای در پایان از:
*فرماندار محترم
*بخشدار بخش مرکزی و شادمهر
*مسئولین محترم ادارات سطح شهرستان
*دهیاران
*ریاست اتاق اصناف
*ریاست صنف قنادان و نانوایان
*داوران
*جشنواره
* مسئول کمیته بانوان فرمانداری
*سرکار خانم پارسا و مهندس فخار مربیان فنی و حرفه ای
*آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای فرشته و کوشش
*مدیریت محترم و کارمندان خدمات کامپیوتری نگاره((نظام ،مهاجر)) وشرکت کنندگان عبدل آباد،شادمهر،جنت آباد،زرمهر،همت آباد،فیض آباد و …که با همکاری و حضور پر شورشان در برگزاری هرچه بهتر جشنواره یاری نمودند تشکر نمود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>