جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
حجت الاسلام میری در مراسم معارفه روحانی روستای علی آباد عنوان نمود:راه سیر وسلوک به سوی خدا نیازمند فقیه وعالم دینی است

حجت الاسلام میری در مراسم معارفه روحانی روستای علی آباد عنوان نمود:راه سیر وسلوک به سوی خدا نیازمند فقیه وعالم دینی است

((مهدی تنجو))
با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،معاون زیارت استاندار،امام جمعه ،فرماندار و مسئولین شهرستان مه ولات،در مسجد جامع روستا ی علی آبادبرگزار شد،
امام جمعه شهرستان مه ولات با توجه به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت:لا یَسْتَغْنِی اَهْلُ کُلِّ بَلَدٍ عَن ثَلاثهٍ یَفْزَعُونَ اِلَیْهِمْ فِی اَمْرِ دُنیاهُم وَ آخِرَتِهِم فَاِنْ عَدَمُوا ذلِکَ کانُوا هَمَجاً؛اهل هر شهری، از سه تن در امر دنیا و آخرتشان بی ‌نیاز نمی ‌باشند تا به سوی آنها بروند و در صورت فقدان آنها، مردمی دور از سعادت خواهند بود.
حجت الاسلام میری گفت:عالِمٌ وَرِعٌ؛فقیه دین‌ شناس پرهیزکارکه احکام دین خدا را برای آنها بیان کند.اَمیرٌ خَیِّرٌ مُطاعٌ؛حکمران فرمانروای دلسوزکه مردم، مطیع فرمانش باشندتا نظم اجتماعی برقرار گردد.طَبیبٌ بَصیرٌ ثِقَهٌ؛طبیبی که ماهر در فنّ پزشکی و مورد اعتماد مردم باشدتا سلامت جسمی مردم، تأمین گردد.
وی گفت:اگر این سه تن در میان جمعیّتی باشند، آن جمعیّت، دارای سعادت و سلامت جسمی و روحی خواهند بود.غفلت بزرگ بشر امروز از پاسخگویی به نیازهای معنوی اکنون در زمان ما که مادیّت، حاکم بر زندگی مردم است، تنها دو تن را کافی در سعادت می ‌دانند؛ یکی امیر و دیگری طبیب و لذا کاری به فقیه ندارند! همین که نظم اجتماعی‌ شان برقرار و سلامت جسمی ‌شان تأمین گردید، دیگر احساس کمبودی در زندگی نمی ‌کنند و خود را نیازمند احکام دین خدا نمی ‌دانند که سراغ فقیهی بروند! زندگی ‌شان مانند زندگی چارپایان است که جز چوپان و دامپزشک، به چیز دیگری احتیاج ندارند.
نماینده ولی فقیه درشهرستان مه ولات گفت:ولی آنها که عاقل و مسلمانند؛ علاوه بر امیر مطاع و طبیب معتمد، به فقیه و عالم دینی نیاز دارند تا راه سیر و سلوک به سوی خدا را نشانشان دهد.
حجت‌الاسلام میری با اشاره به جایگاه مسجد در تبیین مسائل دینی گفت: مساجد در طول تاریخ به این خاطر بنا شده که توده مردم در آن به فراگیرى حقایق و مسایل دین مشغول شوند، و سپس بر اساس معرفت و بینائى به عبادت بپردازند.
وی ادامه داد: مساجد در حقیقت مراکز شرک ‏زدائى، تحقق توحید در قلوب، تعلیم حقایق، تربیت مردم، آراسته شدن انسان‏ ها به کمالات و ارزش ‏ها، و سکوى پرواز روح به مقام ملکوت و نقطه قرب، و محل به دست آوردن خیر دنیا و آخرت، و رسیدن به سعادت و خوشبختى همه جانبه است.
لازم به ذکر است در این مراسم حجت‌الاسلام ساجدی بعنوان روحانی مستقر این روستا معرفی شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>