جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
تفاهم نامه ۱۲ میلیاردی وزارت بهداشت ودرمان برای رفع مشکلات بهداشت ودرمان مه ولات

تفاهم نامه ۱۲ میلیاردی وزارت بهداشت ودرمان برای رفع مشکلات بهداشت ودرمان مه ولات

“تنجو- بصیر”
دومین همایش خیرین سلامت مه ولات با حضور امام جمعه ، معاونین دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و جمعی از خیرین و مسئولان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
مدیر عامل مجمع خیرین مه ولات ضمن تقدیر از حضور مسئولین و خیرین در همایش خیرین حوزه سلامت شهرستان گفت: در جامعه ای زندگی می کنیم که با وجود تجربیات زیاد و گذراندن مسیرهای سخت، امروز همچنان سرافراز و با افتخار ایستاده است و به خاطر این ایستادگی و تلاش ها دولت در برابر مردم مسئول است و باید در حوزه های مختلف به ویژه امنیت و سلامت تامین گردد.
حجت الاسلام هاشمی با اشاره به ظرفیت ها و امکانات شهرستان هدف از تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان را گام برداشتن در راه اعتلای سلامت اهالی و برداشتن رنج ها و زحمت درمان بیماران خانواده های نیازمند دانست.
وی افزود:از بدو تشکیل مجمع خیرین بیش از چهل میلیارد ریال کمک های مردمی و خیرین سلامت در شهرستان در جهت ارتقاءخدمات و خرید تجهیزات و فضاهای مورد نیاز هزینه شده است و بر دستان این خیرین بوسه می زنم چرا که دیگر اهالی مجبور نیستند به خاطر هر بیماری کوچکی رنج طی مسافت زیاد را به شهرستان های همجوار را متحمل شود.
هاشمی از امضاء توافق نامه با هیئت امنا ارزی وزارت بهداشت درمان و تخصیص ۱۲ میلیارد ریال توسط این وزارتخانه برای تجهیز بیمارستان امام رضا (ع) شهر فیض آباد خبر داد و افزود:بابت درصد سهم آورده شهرستان باید حدود دویست میلیون تومان واریز شود و ابراز امیدواری کرد به دلیل نامگذاری این بیمارستان به نام ثامن الحجج امام رضا علیه السلام خیرین هم پیشگام بوده و در تکمیل این بخش و گسترش بیمارستان مساعدت لازم را انجام دهند.‌
در ادامه نماینده ولی فقیه در شهرستان ضمن تقدیر و سپاس از انفاق مال خیرین حوزه سلامت شهرستان مه ولات از زحمات حجت الاسلام سید جابر هاشمی که هنوز پس از سی سال در امور خیرگام برداشته و موجب ایجاد مجمع خیرین سلامت شهرستان گشته اند تشکر نمود.
امام جمعه مه ولات همچنین از مال گذشتن را متقارن با نثار جان دانسته و بر طبق “آیات ۱۰ و ۱۱ سوره صف “انفاق از مال را در کنارنثار جان و جهاد در راه خدا و ایمان به خدا و رسولش را معامله و تجارت با خدا معرفی نمود که موجب رستگاری و رستن از عذاب الهی معرفی کرد.
حجت‌الاسلام میری برطبق فرمایشات امیر المومنین و امام صادق علیه‌السلام همگان را دعوت به کار خیر هرچند کم و کوچک نمود و از کوچک شمردن خیرات منع نمود.
خطیب جمعه شهرستان مه ولات با تشکر از فعالیت و همکاری مسئولین و خیرین از بهتر شدن وضعیت بیمارستان خبر داد که مراجعین، ویزیت معالجه و یا بستری می شوند و پیشرفت هایی حاصل شده است.
ریاست شبکه بهداشت شهرستان مه ولات نیز با اشاره به دو برابر شدن تعداد پزشکان عمومی از پنج به ده پزشک عمومی ، افزایش دارو خانه ها در شهر فیض آباد و شادمهر و روستای عبدل آباد در طول دولت تدبیر و امید از حضور ۱۶ متخصص در ده تخصص خبر داد و افزود :اکثر شاخه ها به جز متخصصین جراحی مغز و اعصاب و بی هوشی در حال حاضر به صورت چند روز در هفته در شهرستان حضور پیدا می کنند
” دکتر علی افکار” با اعلام شروع بکار آزمایشی بخش داخلی و بستری بیماران در بیمارستان امام رضا علیه السلام فیض آباد افزود: تا چند روز آینده افتتاح رسمی اعلام و فعالیت بخش اطفال در آینده نزدیک ،و تکمیل کامل ظرفیت بیمارستان انجام می شود. و با توجه به دارا بودن مجوز ICU و CCU در شهرستان نیاز به بنا و ساخت و ساز جدید در بیمارستان است که از خیرین خواهشمندیم در این راه گام برداشته و به توسعه بیمارستان کمک کنند.
وی با اشاره به برخی از کمک های خیرین سلامت در شهرستان، خیرین این حوزه را بسیار جلوتر از خدمات و فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دانست که مسئولین دانشگاه را به تلاش هرچه بیشتر در ارائه خدمات و فعالیت در شهرستان مه ولات واداشته است.
افکار با اشاره توافق اخیر با معاونت وزارت بهداشت و درمان در مورد تجهیز و تکمیل نیاز های بخش درمان شهرستان ، اقدامات دولت را بدون همیاری و همکاری خیرین ناقص و نا موفق دانست.
ریاست مجمع خیرین سلامت شهرستان تربت حیدریه فعالیت های خیرین را موجب ایجاد خیر و برکت در امور و پیشرفت پروژه ها دانست. و خاطر نشان کرد در کنار فعالیت خیرین در حوزه درمان با یاد به سوی فعالیت های خیر خواهانه در زمینه بهداشت و پیشگیری از بیماری ها پیش رفت زیرا هزینه در این قسمت بسیار کمتر از درمان آن بیمارها است و بازدهی آن نیز بیشتر است.
“دکتر حبیبی” از انتصاب معاونت بهداشتی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات خبرداد و ابراز امیدواری کرد با استقرار این معاونت گام های موثری در زمینه بهداشت جامعه و پیشگیری از بیماری ها در شهرستان برداشته شود.
در پایان این جلسه از خیرین حوزه سلامت شهرستان مه ولات تجلیل به عمل آمد.
لازم به ذکر است در این همایش بیش از سی میلیون تومان برای تکمیل بخش های بیمارستان امام رضا علیه السلام شهر فیض آباد از سوی خیرین جمع آوری گردید‌.img_2615img_2626img_2627img_2617img_2606img_2611img_2595img_2646img_2735img_2729img_2684img_2653img_2744

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>