جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
به همت اداره آموزش وپرورش مه ولات:مراسم معنوی اعتکاف دانش آموزی در روستای جنت آبادبرگزار شد+تصاویر

به همت اداره آموزش وپرورش مه ولات:مراسم معنوی اعتکاف دانش آموزی در روستای جنت آبادبرگزار شد+تصاویر

«مهدی تنجو»
مراسم معنوی اعتکاف دانش آموزی به همت اداره آموزش وپرورش شهرستان مه ولات وباهمکاری ستاد تبلیغات وروحانی روستا وبا حضور دانش آموزان متوسطه اول ودوم در جنت آباد برگزار شد.
معاونت‌پرورشی آموزش وپرورش مه ولات با اشاره به استقبال بیش از پیش و هرساله دانش آموزان از این مراسم معنوی تصریح کرد: این مراسم معنوی نیز امسال هم طبق سنت سال های گذشته برگزارو نزدیک به ۴۰ به دانش آموزدر این مراسم شرکت کردند.
خلقی اعتکاف راپرورش جسم و جان دانست وگفت:انسان آمیزه ای است از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.
روحانی روستای جنت آباد این آیین را با توجه به اهمیت آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های فرهنگی در شهرستان خصوصا روستاها دانست.
حجت الاسلام خداشاهی ضمن تقدیر از اداره آموزش وپرورش وهمکاری ستاد تبلیغات اسلامی برنامه های اجرا شده در مراسم اعتکاف دانش آموزی را به شرح ذیل بیان نمود:
*احکام اعتکاف
*قرآن خوانی
*پاسخ به مسائل شرعی
*حلقه معرفت
*خواندن نماز واجب ومستحبی
*حلقه صالحین
*زیارت عاشورا
*سخنرانی توسط روحانی ومسئولین
*اهداء جوایز
*صرف افطار
و….
ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه لات در جمع دانش آموزان معتکف گفت:پیشوایان معصوم علیهمالسلام همواره به نماز اول وقت اهمیت میدادند و آن را در هر حالی به جای می آوردند.
حجت الاسلام فاطمی گفت:بجای پرداختن به بعضی از مستحبات و نوافل، سعی کنید نماز را اول وقتش بخوانید، که هر چه می خواهید در نماز اول وقت است.
وی گفت:توجه داشته باشید که شیطان برای این که نماز را از شما بگیرد، سعی دارد تا در اوّلین قدم شما را از نماز اوّل وقت دور سازد. اگر توانست کسی را از نماز اوّل وقت دور سازد، به تدریج فاصله­ ی او را با نماز اوّل وقت بیشتر و بیشتر می­کند تا جایی که شخص را در لبه­ ی پرتگاه ترک نماز قرار دهد.
لازم به ذکر است فرمانده سپاه مه ولات جناب سرهنگ مکاری وپرسنل همراه،حجت الاسلام هاشم زاده،معاونت اداره آموزش وپرورش شهرستان تربت حیدریه از مراسم اعتکاف معنوی دانش آموزی بازدید به عمل آوردند وسخنانی در فضیلت این مراسم مطالبی عنوان نمودند.
لازم به ذکر است برگزاری حلقه معرفت وحلقه صالحین بسیج دانش آموزی با همت سپاه مه ولات وسخنرانی سرهنگ مکاری،ستوانیکم علی اسماعیلی وستواندوم مرتضی کاظمینی بخشی از برنامه های این اعتکاف بود.
IMG_2816IMG_2798IMG_2800IMG_20160704_034226IMG_20160704_034047IMG_20160704_034239IMG_20160704_034058IMG_20160704_034301IMG_2810IMG_2808

IMG_2806IMG_2805IMG_2804IMG_2807

۲ نظر

  1. تشکر فراوان از آقای تنجو، خیلی عالی بود

    • ممنون وتشکر از ابراز لطف شما نسبت به مجموعه خبری پیام مه ولات.
      امیدواریم با همفکری وراهکار مناسب توسط شما ومردم عزیزمان بتوانیم هر روز خدمات بهتری به همشهریان ارائه بدهیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>