جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
انتخاب های احساسی ، بالارفتن سن ازدواج و  خانواده های بحرانی از مهم ترین عوامل رشد طلاق در جامعه هستند

انتخاب های احساسی ، بالارفتن سن ازدواج و خانواده های بحرانی از مهم ترین عوامل رشد طلاق در جامعه هستند

“حسین پوریوسف”
مراسم عزاداری دهه دوم محرم با سخنرانی حجت الاسلام عزیزی و مداحی حسین سلوکی در هیئت رزمندگان اسلام فیض آباد برگزار شد.
حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه اهداف عزاداری ها باید اصلاح رفتار های ما باشد چرا که هدف قیام امام حسین بخاطر اصلاح جامعه بود.
وی نقش آفرینی حکومت شیعه ایران در دنیا،حماسه حضور مردم در تمامی مراسم،رشد علمی خیره کننده،اقتدار نظامی،امنیت کم نظیر ایران در منطقه ، مقاومت در مقابل تحریم ها را بخشی از دست آورد های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود : علیرغم تمام این خوبی ها متاسفانه چند عیب در جامعه وجود دارد که زیبنده نیست.
عزیزی آمار بالای طلاق ،فرهنگ اصراف حاکم برخانواده ها و زد و بند های اداری را از جمله این عیوب دانست و به بررسی عوامل رشد طلاق در جامعه پرداخت .
این کارشناس دینی افزود :علیرغم اینکه بیشتر عقیده دارند که رشد طلاق به مسایل اقتصادی برمی گردد با بررسی میدانی در طلاق ها متوجه می شویم که این منفورترین حلال جامعه ریشه فرهنگی دارد.
وی با اشاره به حدیثی از امیر المومنین (ع) (که مشورت کنید که نجات شما در مشورت با دیگران است بالا رفتن سن ازدواج و ازدواج های احساسی را از عوامل رشد طلاق برشمرد و افزود در زندگی باید عاقلانه تصمیم گرفت و عاشقانه ادامه داد در حالی که در ازدواج های احساسی و مبتنی برعشق های زود گذر عاشقانه تصمیم می گیرند و نمی توانند ادامه دهند
حجت الاسلام عزیزی خانواده های بحرانی را نیز از دیگر عوامل رشد طلاق در جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد پدر و مادر در خانواده الگوی فرزندان می باشند و اگر در خانواده ای نقش پدر و مادر در حد یک حمال و یک کلفت تنزل پیدا کند فرزندان دچار الگو برداری وارونه و بیمار گونه می شوند و این مشکل ایجاد می کند در حالی که در یک زندگی آرام و خانواده معتدل پدر خانواده باید اقتدار داشته باشد و مادر خانواده دارای محبوبیت باشد چرا که رفتار های قلدر ما بانه در زندگی فرزندان تاثیر می گذارد و غلب طلاق ها در کسانی دیده می شود که در زندگی مرد سالار یا زن سالار و یا جنجال سالار رشد کرده اند.
وی همچنین تاکید کرد بخشی از اداره زندگی را به فرزندانمان بسپاریم و آنها را تمرین بدهیم تا در آینده توانایی راهبری در زندگی شخصی شان را داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>