جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
امام جمعه فیض آباد:اگر کسی قادر به انجام مستحبات نباشد باید سعی کند که حداقل معصیت نکند

امام جمعه فیض آباد:اگر کسی قادر به انجام مستحبات نباشد باید سعی کند که حداقل معصیت نکند

(غلامرضا عذار)
امام جمعه فیض آباد در خطبه اول نماز جمعه ۹۴/۱۲/۲۱ ضمن دعوت مومنین به تقوای الهی گفت:خیروسعادت ما در انجام فرامین الهی میباشد که در قرآن و سنت پیامبروائمه اطهار(ع) تفصیلا بیان شده است.لذابایددر انجام واجبات و تکالیف الهی جدی باشیم و چنانچه کسی در انجام مستحبات قادرنباشدبایدسعی اش بر این باشد که حداقل معصیت نکند چرا که با انجام گناه ثواب کارهای ما نیز ازبین خواهد رفت و عاقبت خوشی نخواهیم داشت.و شخصی که اینگونه باشد همانند کسی است که دیواری را بالا ببرد و سرانجام خرابش کند.
حجت الاسلام میری افزود:فلاح و رستگاری یکی از اهداف ادیان الهی است و انسانی موفق است که از همه ی موانع نظیر حب ریاست هوای نفسانی و….بگذردتا به فلاح و رستگاری برسد.
میری عوامل رستگاری را شامل:ایمان واقعی تزکیه نفس و اقامه ی نماز با شکوه و خصوع و به جماعت و در اول وقت بر شمرد و به نقل از پیامبر اکرم(ص)افزود:همانا به فلاح و رستگاری میرسند کسانی که جز خدا کسی را در قلبشان جا ندهند و قلبشان را از گناه و غیبت حفظ نموده وزبانشان جز راستی و درستی چیزی بیان نکند و به رحمت و عقوبت خداوندی ایمان و اعتقاد واقعی داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>