جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبرها
آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک مه ولات

آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک مه ولات

«مهدی تنجو»
ریاست شبکه دامپزشکی مه ولات از آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سبک این شهرستان خبر داد.
مهندس علیرضا آذری بااعلام این خبرگفت : تب برفکی که به بیماری دهان و پا نیز شناخته شده است ، یک بیماری عفونی و بشدت واگیر است که می تواند تمام نشخوار کنندگان اهلی از جمله گاو ، گوسفند ، بز و … را درگیر نماید.
وی اظهار داشت : شیر ، بزاق ، ادرار ، مدفوع ، پاره شدن تاول های تب برفکی ، رفت و آمد وسایل نقلیه در دامداری ، رفت و‌ آمد بی جهت افراد مختلف در محیط دامداری از موارد انتشار ویروس تب برفکی است.
این مقام مسئول در ادامه افزود : زخم در قسمت زبان ، لب ، دست و پا ، سقط جنین ، تب ، بی اشتهایی و… از نشانه ای بالینی این بیماری می باشد.
مهندس آذری واکسیناسیون را یکی از جدی ترین و مهم ترین راه مبارزه با اینبیماری دانست و گفت : در فاز نخست واکسیناسیون که در خرداد ماه سال جاری انجام شد تعداد ۳۵ هزار رأس دام سبک واکسینه شدند و در فاز دوم واکسیناسیون نیز پیش بینی می گردد تعداد ۳۵ هزار رأس دام سبک دیگر علیه این بیماری واکسینه شوند.
وی در پایان تصریح کرد : با پوشش واکسیناسیون دو مرحله ای در مه ولات ۷۰ درصد جمعیت دامی این شهرستان در سال ۹۵ علیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند شد.
img_20161116_120410img_20161116_120414img_20161116_120425

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>